Mediakonverter

En mediakonverter er en enkel og rimelig måte å konvertere mellom elektriske og optiske signaler eller mellom ulike optiske formater. Våre kvalitetsprodukter sikrer at dette samtidig skjer forsvarlig og driftsikkert.

 

Hva er en mediakonverter? 

 

En mediakonverter er en boks som konverterer mellom optiske og elektriske signaler og formater.

Med en mediakonverter kan man konvertere fra kobber til fiber eller mellom ulike typer fiber. Man kan også øke rekkevidden på en optisk link.

Fiberworks tilbyr kvalitetsprodukter både under vårt eget brand og fra den anerkjente produsenten Planet. Disse kommer i en rekke varianter for å dekke ulike protokoller, bitrater, transceivere og rekkevidder.

 

Vi har også en rekke konvertere som støtter PoE for bruk i eksempelvis Wi-Fi- eller kameraovervåkingssystemer.

Produktvelger mediakonvertere

 

Velg parametre fra nedtrekksmenyene til du finner den riktige mediakonverteren:

Fjern alle
Velg visning:
Filtrer listen etter egne kriterier
Sortèr på:
 
MC-LX9-8SFP Lightem SystemsLX9-8SFP 10/100/1000Base-T to 8 x SFP switch External power supply.
Varenr:  MC-LX9-8SFP
MC-LX-MC Lightem SystemsLX-MC 10/100/1000Base-T to SFP Media Converter External power supply
Varenr:  MC-LX-MC
TL-MC1400 TP-LINKMC1400 14-Slot Rackmount Chassis, 19" for TP-LINK media converters
Varenr:  TL-MC1400
MC-LX-MCR14 Lightem SystemsLX-MCR14 14-Slot Rackmount Chassis, 19" 2U for LX/LM-type media converters
Varenr:  MC-LX-MCR14
MC-MINI10G-RACK-1UAA  1U Rack for 12x Mini media converter Dual AC power
Varenr:  MC-MINI10G-RACK-1UAA
MC-LX4-2SFP Lightem SystemsLX4-2SFP 2x 10/100/1000Base-T to 2 x SFP switch External power supply.
Varenr:  MC-LX4-2SFP
MC-LX-PWR-AC-MCR14 Lightem Systems AC power module for LX-MCR14 chassis
Varenr:  MC-LX-PWR-AC-MCR14
MC-LX-PWR-DC-MCR14 Lightem Systems DC power module for LX-MCR14 chassis
Varenr:  MC-LX-PWR-DC-MCR14
MC110CS TP-LINKMC110CS Fast Ethernet Media Converter, 20km SM Duplex SC Fiber, External Power
Varenr:  MC110CS
MC112CS TP-LINKMC112CS Fast Ethernet Media Converter, 20km SM Simplex SC Fiber, Tx/Rx=1310nm/1550nm
Varenr:  MC112CS
MC111CS TP-LINKMC111CS Fast Ethernet Media Converter, 20km SM Simplex SC Fiber, Tx/Rx=1550nm/1310nm
Varenr:  MC111CS
MC100CM TP-LINKMC100CM Fast Ethernet Media Converter, 2km MM Duplex SC Fiber, External Power
Varenr:  MC100CM
MC-PLANET-FT-802 PLANETFT-802 FT-802 Fast Ethernet Media Converter Duplex SC Multimode Fiber, w/LFPT
Varenr:  MC-PLANET-FT-802
MC-PLANET-FTP-802S15 PLANETFTP-802S15 FTP-802 PoE FastEthernet Media Converter Duplex SC MM/SM Fiber, 15 km
Varenr:  MC-PLANET-FTP-802S15
MC210CS TP-LINKMC210CS GigabitEthernet Media Converter, 15km SM Duplex SC Fiber, External Power
Varenr:  MC210CS
MC200CM TP-LINKMC200CM GigabitEthernet Media Converter, 550m MM Duplex SC Fiber, External Power
Varenr:  MC200CM
MC220L TP-LINKMC220L GigabitEthernet Media Converter, SFP External Power
Varenr:  MC220L
MC-PLANET-GST-805A PLANETGST-805A GST-805A GigE Smart Media Converter SFP Port, 10/100/1000Base-T
Varenr:  MC-PLANET-GST-805A
MC-PLANET-GT-1205A PLANETGT-1205A GT-1205A 10/100/1000BASE-T 100/1000BASE-X SFP Media Converter
Varenr:  MC-PLANET-GT-1205A
MC-PLANET-GT-805A PLANETGT-805A GT-805A Gigabit Ethernet Media Converter SFP Port, 10/100/1000Base-T
Varenr:  MC-PLANET-GT-805A
MC-PLANET-GT-905A PLANETGT-905A GT-905A GigE Managed Media Converter SFP Port, 10/100/1000Base-T
Varenr:  MC-PLANET-GT-905A
MC-PLANET-GTP-805A PLANETGTP-805A GTP-805A PoE GigEthernet Media Converter SFP Port, 52V/30W PoE Power
Varenr:  MC-PLANET-GTP-805A
MC-PLANET-ICS-105A PLANETICS-105A ICS-105A Serial over Fast Ethernet Conv. RS-232/RS-422/RS-485 DB-9 to SFP.
Varenr:  MC-PLANET-ICS-105A
MC-PLANET-IGS-620TF PLANETIGS-620TF IGS-620TF DC IP30 GigEthernet Switch 2x SFP - 4x RJ45, 12-48V DC, ind. temp.
Varenr:  MC-PLANET-IGS-620TF
MC-PLANET-IGT-805AT PLANETIGT-805AT IGT-805AT DC GigEthernet Media Converter SFP-RJ45, 12-48V DC, industrial temp.
Varenr:  MC-PLANET-IGT-805AT
MC-PLANET-IGT-905A PLANETIGT-905A IGT-905AT DC GigEthernet Media Converter SFP-RJ45, 12-48V DC, industrial temp.,
Varenr:  MC-PLANET-IGT-905A
MC-PLANET-MC-1610MR PLANETMC-1610MR MC-1610MR 16-slot Managed Chassis, AC for FST and GST series media converters
Varenr:  MC-PLANET-MC-1610MR
MC-PLANET-MC-RPS130 PLANETMC-RPS130 MC-RPS130  Redundant AC Power Supply 130W, for MC-1610MR
Varenr:  MC-PLANET-MC-RPS130
MC-MINI10G-SFP-RJ45  Mini SFP+/RJ45 10G media converter Unmanaged, 10Gbps
Varenr:  MC-MINI10G-SFP-RJ45
MC-MINI10G-SFP-SFP  Mini SFP+/SFP+ 10G media converter Unmanaged, w/CDR, 125 Mbps - 11.7 Gbps
Varenr:  MC-MINI10G-SFP-SFP
MC-PLANET-POWER-CABL PLANET4180-000007-001 Power cable Schuko CEE 7/7 - IEC 60320 C13
Varenr:  MC-PLANET-POWER-CABL
MC-PLANET-POWER-72W PLANET4154-856072-001 Power supply 56V / 72W for PoE media converters
Varenr:  MC-PLANET-POWER-72W
TL-MCRP100 TP-LINKTL-MCRP100 Redundant Power Supply for MC1400 AC to DC conversion
Varenr:  TL-MCRP100
MC-LX-2-2SFP Lightem SystemsLX-2-2SFP SFP-SFP 2.5G Multirate converter
Varenr:  MC-LX-2-2SFP
MC-USB-ADAPTER  USB-adapter for Planet mediakonvertere USB 2.0 A til 5,5mm x 2,5 mm, 1 meter
Varenr:  MC-USB-ADAPTER
MC-PLANET-XT-705A PLANETXT-705A XT-705A 10 Gigabit Media Converter SFP+ Port, 10G/5G/2.5G/1G/100M Copper
Varenr:  MC-PLANET-XT-705A
 
Varen er på lager.
Varen er bestilt fra leverandør og leveringsdato er bekreftet.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varen må bestilles fra leverandør.
Varen befinner seg på fjernlager.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varene bestilles fra vår leverandørs lager.
Ubekreftet - Ta kontakt med kundesenter for nærmere informasjon.