Multimodus 50/125 SWDM (OM5)

 

OM5 er det nyeste tilskuddet til familen av multimodus fibertyper. Den er definert av standarden ANSI/TIA-492AAAE som ble vedtatt i juni 2016. Den kalles også "wideband multimode fiber" (WBMMF) og dette gir et hint om hva som er nytt med denne fibertypen.

 

OM5-fiber skiller seg nemlig fra tidligere multimodus fibertyper ved at den er definert for et bredere bølgelengdeområde. Eldre typer multimodus fiber er bare definert ved 850 og 1300 nm, mens OM5 definerer hele området fra 840 til 953 nm. Dermed er den spesielt tilpasset for bruk sammen med SWDM (short wavelength division multiplexing), det vil si multipleksing av flere bølgelengder under 1000 nm.

 

For eksempel har det for Ethernet blitt definert grensesnitt som 40G-SWDM4 og 100G-SWDM4 hvor man bruker fire bølgelengder (850, 880, 910 og 940 nm). Cisco har også en transceiver kalt QSFP-40G-SR-BD som bruker to bølgelengder i området 832 - 918 nm.

 

For vanlige multimodus grensesnitt som 10GBASE-SR, 40GBASE-SR4 eller 100GBASE-SR4 har OM4 og OM5 samme rekkevidde.

 

Alle våre OM5-snorer leveres med limegrønn ytterkappe og rene konnektorer av topp kvalitet. De leveres med klips som gjør det lett å endre polaritet. Alle konnektorene leveres med lyse eller transparente støvhetter som gjør det enklere å bruke rødlyspenn ved installasjon eller feilsøking.

Fjern alle
Velg visning:
Filtrer listen etter egne kriterier
Sortèr på:
38430 38460 38490
 
P-OM5-D2L-LCP-LCP-xx  Fibersnor LC/PC-LC/PC duplex MM 50/125 OM5 (40G/100G WDM), 2 mm, Lime
Varenr: P-OM5-D2L-LCP-LCP-xx
Lagerbeholdning: Nyheter
Utvid
P-OM5-D2L-LCP-SCP-xx  Fibersnor LC/PC-SC/PC duplex MM 50/125 OM5 (40/100G SWDM), 2 mm, Lime
Varenr: P-OM5-D2L-LCP-SCP-xx
Lagerbeholdning: Nyheter
Utvid
P-OM5-D2L-SCP-SCP-xx  Fibersnor SC/PC-SC/PC duplex MM 50/125 OM5 (40/100G SWDM), 2 mm, Lime
Varenr: P-OM5-D2L-SCP-SCP-xx
Lagerbeholdning: Nyheter
Utvid
 
Varen er på lager.
Varen er bestilt fra leverandør og leveringsdato er bekreftet.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varen må bestilles fra leverandør.
Varen befinner seg på fjernlager.
Varen er bestilt fra leverandør, men leveringsdato er ikke bekreftet.
Varene bestilles fra vår leverandørs lager.
Ubekreftet - Ta kontakt med kundesenter for nærmere informasjon.