Multimodus 50/125 (OM2)

 

OM2 er en multimodus fiber med kjernediameter 50 µm definert av TIA-492AAAB som kom i første utgave i 1998 og ITU-T G.651.1.

 

Den mindre kjernediameteren gir bedre rekkevidde enn OM1, men fortsatt ganske begrenset for høye bitrater. 10GBASE-SR harfor eksempel en spesifisert rekkevidde på 82 meter på OM2-fiber. Variasjonen mellom ulike fibertyper og -tråder kan være stor, så man kan oppleve både kortere og lenger rekkevidde enn dette.

 

OM2-fiber er fullt ut kompatibel med nyere typer multimodus fiber siden alle disse har en kjernediameter på 50 µm. Den anbefales ikke brukt i nye anlegg men for de som allerede har et anlegg med OM2-fiber tilbyr vi selvfølgelig fibersnorer også for dette.

 

Alle våre OM2-snorer leveres med oransje ytterkappe og rene konnektorer av topp kvalitet. De leveres med klips som gjør det lett å endre polaritet. Alle konnektorene leveres med lyse eller transparente støvhetter som gjør det enklere å bruke rødlyspenn ved installasjon eller feilsøking.