Multimodus 50/125 10G+ (OM4)

 

OM4 er en multimodus fiber med kjernediameter 50 µm definert av TIA-492AAAD som kom i første utgave i 2009 og ITU-T G.651.1.

 

 

I likhet med OM3 er den optimalisert for bruk med lasere rundt 1300 nm men har enda bedre rekkevidde enn OM3. 10GBASE-SR er spesifisert med en rekkevidde på 400 meter. OM4 passer også bra til bruk ved parallelle 40G- og 100G-grensesnitt som 40GBASE-SR4 og 100GBASE-SR4.

 

OM4-fiber er fullt ut kompatibel med andre typer multimodus fiber med kjernediameter på 50 µm. Den er mye brukt i datasentre og er anbefalt brukt i nye anlegg dersom man ikke vil bruke singlemodus fiber.

 

Alle våre OM4-snorer leveres med Erika Violet (magenta) ytterkappe og rene konnektorer av topp kvalitet. De leveres med klips som gjør det lett å endre polaritet. Alle konnektorene leveres med lyse eller transparente støvhetter som gjør det enklere å bruke rødlyspenn ved installasjon eller feilsøking.