19167

QSFP+, 40GBASE-LR4, 4 x 10.3 Gbps, 10km

CWDM 1270-1330nm, 4.5dB, SM, LC

Varenr: QSFP-40G-LR4
Datablad / mer produktinformasjon

OBS! Denne transceiveren har APD-mottaker og må ikke loopes uten dempeledd!

APD står for Avalanche Photo Diode og er en type mottaker med aktiv forsterkning av signalet. Dette gjør at den er veldig følsom men det er dermed også begrenset hvor mye lys den tåler uten å bli ødelagt. Det er derfor viktig at man ikke looper den direkte fra sender til mottaker uten å ha tilstrekkelig demping for eksempel i form av et 10-15 dB dempeledd eller 40-60 km fiber.

 

Hvis man har hatt for sterkt lys inn på mottakeren vil man få problemer med bitfeil eller å få link i det hele tatt. Ofte vil det også se ut på Rx Power i DDM-dataene som at det kommer lys inn på mottakeren selv om den er koblet fra.

Les mer om APD-mottakereVis mindre...

 

Finner du ikke kodingen du er på jakt etter?

 

Ta kontakt med vår produktsjef.

Det kan hende vi likevel kan levere den.

Du kan også lese mer om transceiverkompatibilitet i denne artikkelen.

BeskrivelseTeknisk infoTilbehør
Beskrivelse
APPLICATIONS
• 40G Ethernet
• Data Center and LAN
• InfiniBand 
 
FEATURES
• 4 CWDM lanes Mux/Demux design (1271, 1291, 1311 and 1331 nm)
• Up to 11.1Gbps Data rate per wavelength
• Up to 10km transmission on SMF
• Electrically hot-pluggable
• Digital Diagnostics Monitoring Interface
• Compliant with QSFP+ MSA with LC connector
• Case operating temperature range:0°C to 70°C 
• Power dissipation < 3.5 W
 
Teknisk info

Produktinformasjon

Formfaktor QSFP+
Protokoll / bitrate
  • 10 Gigabit Ethernet
  • 40 Gigabit Ethernet
Mediatype Singelmodus
Rekkevidde (dB) 4.5
Rekkevidde (km) 10
Bølgelengde (nm)
  • 1310
  • 4x CWDM (1270-1330)
DDM Ja
Konnektor LC Duplex


Tilbehør
19167